14 Mart 2016 Pazartesi
VESTED Genel Merkezi

    Veli, öğretmen ve öğrenciler ve meslektaşlarımızın 2014’ten bu yana sürdürdüğü hukuk mücadelesi sonuç verdi. Protokol Cami yapılacağı gerekçesi ile taşınan okul, mahkeme kararı ile eski yerinde eğitim vermeye devam edecek. 

    Daha önceleri Tarım Bakanlığı bünyesinde olan Samsun Veteriner Sağlık Meslek Lisesi şimdi ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Atakum Anadolu Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi'nde sona gelindi. Protokol Cami yapılacağı gerekçesiyle başka bir ilçeye taşınan Atakum Anadolu Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesinin taşınma kararı iptal edildi. Okul eski binasında eğitime devam edecek.

    Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin imzasıyla gönderilen iptal kararında şunlar belirtildi: “Atakum İlçesi'nde bulunan Samsun Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslik Lisesi'nin Tekkeköy İlçesi Gelemen Yatılı Bölge Ortaokulu'na 2013- 2014 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılından itibaren taşınması uygun görülmüş olup; mahkeme kararı ile Tarım Lisesinin Tekkeköy Gelemen Yatılı Bölge Ortaokuluna taşınma kararı iptal edilmiştir.

    Karar gereği, Valilik makamının 24 Şubat 2016 tarih ve 2151939 sayılı oluru ile ilimiz Tekkeköy İlçesi Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Atakum İlçesindeki eski binasına taşınma onayı alınmış olup, olur ekte gönderilmiştir. Buna göre, müdürlüğümüz maarif müfettişlerince inceleme yapıldıktan sonra, gerekli tedbirler alındıktan taşınma işleminin yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.” denildi